با تشک های استاندارد می توان خواب راحتی را تجربه کرد.

بسیاری از ما بعد از کار روزانه و احساس خستگی به رغم اینکه حتی شاید احساس خواب آلودگی داشته باشیم ولی گرفتار بی خوابی می شویم و روز بعد با خستگی، انرژی پایین و بی حوصلگی بیدار می شویم و بارها این چرخه تکرار می گردد. خوب است بدانیم که چگونه به خواب رفتن، نحوه بیدار شدن روز بعد را تعیین می کند. شناختن اینکه ما چه نوع عاداتی داریم که منحصرا به ما اختصاص دارد  و چطور بایستی به آنها توجه کنیم تا به ما کمک کند، یکی از وظایف مهم است که به عهده خود ما می باشد. به عنوان مثال  برای بعضی از ما، وجود نوری کم در زمان خواب، آرامش بخش است برخی دیگر در اتاق کاملا تاریک به خواب می روند و موارد مشابه دیگری که خودتان در مورد خود می توانید آنها را شناسایی کنید. ولی نکاتی هست که ممکن است دانستن آن برایتان جالب و شاید قابل استفاده باشد.

نکته هایی برای خواب بهتر :

  • هر شب سر ساعت مشخصی به رختخواب بروید. این کار به تنظیم ساعت درونی بدن تان کمک می کند. جالب است بدانید بیدار ماندن بین ساعت ۲۳ تا ساعت ۳ صبح بی اندازه برای ذهن و بدن زیان بخش است و بهتر است که در این ساعت خواب باشید. البته مدت زمان خواب برای افراد مختلف، متفاوت است ولی به طور کلی بهتر است شروع زمان خواب از ساعت ۲۳ باشد.
  • حداقل دو ساعت قبل از خواب به گوشی خود نگاه نکنید و به جای تحمیل امواج زیان بار و غیر ارگانیک موبایل به جسم و ذهن خود، می توانید موزیکی ملایم گوش دهید، کشو یا کمدی را مرتب کنید، برنامه ریزی فردا را انجام دهید یا چند خطی کتاب بخوانید و . . .

 

 

  • از خوردن غذای سنگین بپرهیزید. معده ای سنگین یا مانع ازخواب می شود یا باعث آشفتگی خواب می شود.
  • چند حرکت کششی دو ساعت قبل خواب می تواند بدن و ذهنتان را آرام و شما را برای خواب راحت آماده کند.
  • از لباسهای گشاد و راحت، ترجیحا با الیاف نخی برای خواب استفاده کنید.
  • برنامه روز بعد را دو ساعت قبل از خواب یادداشت کنید و سپس افکار کارهای فردا را رها کنید. صبح روز بعد، یادداشت شما، راهنما و حامی شماست که چه کارهایی بایستی انجام شود.
  • قبل از خواب چند نفس عمیق بکشید و با هر بازدم افکار بیهوده را به بیرون بفرستید و آنها را رها کنید. به هر حال در زمان خواب برای موضوعات و نگرانی ها نمی توانید کاری انجام دهید. پس به خود فرصت دهید که با خواب کافی انرژی لازم را برای فردا ذخیره کنید تا به برنامه هایتان رسیدگی کنید.

 

  • بالشی را که مناسب وضعیت بدنتان است ( بلند، کوتاه، نرم، سفت) انتخاب کنید. (برای خرید بالش اینجا کلیک کنید)
  • قطعا وجود تشک مناسب برای خواب راحت از نکته های بسیار مهم است. (می توانید انواع تشک را در سایت رویاخواب ملاحظه بفرمایید و از مشاورین ما برای خرید مناسب راهنمایی بگیرید).

خوشنود خواهیم شد که پیشنهادات خود را  در بخش « تماس با ما » به ما ارائه دهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید